Asset4us Rapport

:: Najdroższa suknia ślubna na świecie

Niejeden projektant próbował stworzyć idealną suknię ślubną, która spełniałaby oczekiwania najbardziej wybrednej klienteli. Musi być bajkowa, idealnie dopasowana, stworzona z najlepszych materiałów i ozdobiona w wysmakowany sposób. I bardzo droga! A ile może kosztować najdroższa suknia ślubna, jaką kiedykolwiek stworzono?

Z pewnością w grę wchodzą duże sumy, ale czy można się domyślać, że chodzi tutaj o kwotę 12 milionów! Spod czyjej igły wyszło takie dzieło? Została stworzona na zlecenie jednego z najpopularniejszych salonów sukien ślubnych, Renee Strauss oraz projektanta biżuterii – Martina Katz.

Suknia nosi nazwę The Diamond Wedding Gown i w swojej formie jest dość klasyczna – gorset i długo rozszerzana ku dołowi spódnica. Wyrafinowanego smaku dodaje jej 150 karatów diamentów wszytych w koronkowy materiał. To również odpowiada za bajońską cenę!

Ta zachwycająca suknia ślubna pierwszy raz została pokazana szerszej publiczności po raz pierwszy w 2006 roku podczas Luxury Brands Lifestyle Bridal Show. Tego samego roku powstała inna, oszałamiająco droga i luksusowa suknia ślubna warta 8,5 miliona dolarów. Wykonana została z tysiąca pereł i z jednego żółtego pięciokaratowego diamentu (a istnieją tylko dwa). Za projekt odpowiada Yumi Katsura.

AW2

Foto: expensiveweddingdresses.net, bridepop.com, weddingoo.com

 
 
Zobacz także